Autorzy
- Alicja Albrecht
- Michał Batory
- Grzegorz Brzozowicz
- Bohdan Butenko
- Jean-Claude Carrière
- Paulo Coelho
- Grégoire Delacourt
- Renata Arendt-Dziurdzikowska
- Wojciech Eichelberger
- Khalil Gibran
- Zuzanna Głowacka
- Remigiusz Grzela
- Cathi Hanauer
- Carl Honoré
- Daniel Jones
- William Kamkwamba
- Stephen Kelman
- Aleksandra Kroh
- Camille Laurens
- Simon Leys
- Bryan Mealer
- Rohinton Mistry
- Maria Moneta-Malewska
- Fernando Morais
- Ngo Van Tuong
- Téa Obreht
- Dorota Podlaska
- Vedrana Rudan
- Magdalena Rybak
- Idries Shah
- Saira Shah
- David Sieveking
- Wojciech Szczawiński
- Kim Thúy
- Galsan Tschinag
- Polly Williams

Bohdan Butenko
Bohdan Butenko – ilustrator i grafik, autor komiksów oraz książek, scenarzysta, projektant lalek i dekoracji dla teatrów lalkowych.
Urodził się 8 lutego 1931 roku w Bydgoszczy. Spędził tam jednak tylko 8 lat swojego życia, bo już miesiąc po wybuchu II wojny światowej przeniósł się do Warszawy, gdzie mieszka do dzisiaj.
Ukończył najpierw Państwową Wyższą Szkołę Sztuk Plastycznych, a następnie studia na Akademii Sztuk Plastycznych (1955).
W roku ukończenia studiów, Bohdan Butenko został redaktorem artystycznym wydawnictwa Nasza Księgarnia (1955) i to on zatwierdzał projekty graficzne książek, które trafiły później do druku. W NK pracował blisko 10 lat.
Od roku 1956 rozpoczął ilustrowanie książek różnych pisarzy (zarówno w kraju, jak i za granicą) i stał się także autorem szeregu własnych, kultowych produkcji- Pierwszy! Drugi!! Trzeci!!! (KAW, 1975), Pyś, czyli wiadukt nad chaszczami (Literatura, 1998), Bałwanek Gapiszon (Ezop, 2001), To ja, Gapiszon (Egmont, 2003) oraz wiele innych, w tym cykl o Kwapiszonie (Nasza Księgarnia).
Jest także autorem ilustracji do cyklu dzieł Idriesa Shaha o hodży Nasreddinie Wyczyny niezrównanego hodży Nasreddina, Żarty niedoścignionego hodży Nasreddina, Fortele niewiarygodnego hodży Nasreddina oraz książki E. Leara Dong, co ma świecący nos.
Współpracował z wieloma wydawcami oraz z czasopismami dla dzieci i młodzieży - "Miś", "Płomyczek", "Płomyk", "Świerszczyk". Jego ilustracje pojawiały się także w "Świecie Młodych", a przygody "Gapiszona" zostały zekranizowane.
Jest laureatem wielu nagród w kraju i za granicą.
Oficjalna strona twórcy: