Autorzy
- Alicja Albrecht
- Michał Batory
- Grzegorz Brzozowicz
- Bohdan Butenko
- Jean-Claude Carrière
- Paulo Coelho
- Grégoire Delacourt
- Renata Arendt-Dziurdzikowska
- Wojciech Eichelberger
- Khalil Gibran
- Zuzanna Głowacka
- Remigiusz Grzela
- Cathi Hanauer
- Carl Honoré
- Daniel Jones
- William Kamkwamba
- Stephen Kelman
- Aleksandra Kroh
- Camille Laurens
- Simon Leys
- Bryan Mealer
- Rohinton Mistry
- Maria Moneta-Malewska
- Fernando Morais
- Ngo Van Tuong
- Téa Obreht
- Dorota Podlaska
- Vedrana Rudan
- Magdalena Rybak
- Idries Shah
- Saira Shah
- David Sieveking
- Wojciech Szczawiński
- Kim Thúy
- Galsan Tschinag
- Polly Williams

Michał Batory
Jest absolwentem łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych. Od 1987 r. mieszka w Paryżu. To jeden z najbardziej cenionych plakacistów na świecie. Tworzy oprawę graficzną dla prestiżowych teatrów, ośrodków i instytucji kulturalnych. Jest laureatem wielu międzynarodowych nagród, a jego prace były wystawiane w licznych galeriach na całym świecie.
Realizuje zamówienia związane z przedstawieniami teatralnymi, koncertami, festiwalami, operami, spektaklami tanecznymi, współpracuje z wydawnictwami. Znany jest z twórczości związanej z plakatem artystycznym, unika komercyjnych przedsięwzięć. Jest w pełni niezależnym i bezkompromisowym artystą.
W jego pracach trudno doszukać się dosłowności, pozostawia odbiorcy własną interpretację. W wywiadach często zaznacza, że cel, jaki sobie stawia przy tworzeniu plakatów, to właśnie brak jednej odpowiedzi, jednej możliwej interpretacji. Uważa, że dobry plakat powinien być zaszyfrowany, inaczej staje się nudny i banalny. Artysta chętnie podkreśla w wypowiedziach, że galerią dla jego prac są ulice, a publicznością – przechodnie.
Lubi w swoich projektach poddawać przedmioty metamorfozom, zmianom, nadając im nienaturalne formy. Innym razem ożywia przedmioty, a ciała uprzedmiotawia. Jego dzieła często balansują na pograniczu świata realnego i form wyimaginowanych. Wszystkie charakteryzuje jedna podstawowa cecha: zawsze na długo pozostają w pamięci.
Michał Batory jest jednym z nielicznych, którzy nie tylko poza granicami kraju, ale i w Polsce walczą o przywrócenie plakatowi jego świetności. Pracuje dla teatrów w Poznaniu, Bydgoszczy, Chorzowie – wszędzie tam, gdzie twórcy, organizatorzy i sponsorzy krajowych spektakli oraz innych wydarzeń kulturalnych nie wahają się zaufać afiszowi jako sztuce komunikacji. Jest twórcą nowego logo Muzeum Łazienek Królewskich w Warszawie, oprawy graficznej wydarzeń muzealnych, a także był kuratorem Galerii Plenerowej przy Alejach Ujazdowskich.
Od początku naszego istnienia zajmuje się identyfikacją wizualną wydawnictwa, a jego charakterystyczne projekty okładek stały się znakiem rozpoznawczym Drzewa Babel na polskim rynku księgarskim.
W roku 2011 trzymiesięczną wystawę prezentującą 75 prac Michała Batorego zorganizowało paryskie Muzeum Les Arts Décoratifs w Luwrze.
Album poświęcony jego twórczości