Wydawnictwo DRZEWO BABEL

Książki

Pisane obrazem

jak obraz wzbogaca i dopełnia słowo

"Dong, co ma świecący nos..." - okładka książki

Dong, co ma świecący nos...

Edward Lear

Dong roztkliwia pogodą ducha, którą obdarzył go Edward Lear w 1846 roku i bardzo spiczastym nosem, który wyszedł spod pędzelka Bohdana Butenko w 1961 roku.A ponieważ pozostał wiecznie młody i nijak nie daje o sobie zapomnieć, dziś znów trafia na księgarskie półki, by radować dzieci duże i małe!

"Grafika emocjonalna" - okładka książki

Grafika emocjonalna

Michał Batory

Monografia prac Michała Batorego, jednego z najbardziej dziś cenionych plakacistów na świecie, Łodzianina, który od 1987 roku tworzy we Francji. 320 stron jego plakatów teatralnych, muzycznych, kulturalnych i społecznych, projektów okładek do płyt i książek, fotografii, etc.

"Maria " - okładka książki

Maria
Skłodowska-Curie/listy

w wyborze Alicji Albrecht

"... Myślę, że w każdej epoce można mieć życie interesujące i użyteczne, a o to głównie chodzi, aby go nie zmarnować i móc sobie powiedzieć jak Romain Rolland: <<Jak tylko mogłem>>..." Maria Skłodowska-Curie

"Fortele niewiarygodnego hodży Nasreddina" - okładka książki

Fortele niewiarygodnego hodży Nasreddina

Idries Shah

Humor hodży jest przewrotny, pełen paradoksów, bo i taka jest natura ludzka. Niektóre z jego przypowieści są jak muzyczne evergreeny w interpretacji prawdziwego mistrza – temat jakby znajomy, ale jakie niesamowite wykonanie! Czytajmy hodżę Nasreddina – lektura to nieobowiązkowa, ale wyjątkowa.

"Wyczyny niezrównanego hodży Nasreddina" - okładka książki

Wyczyny niezrównanego hodży Nasreddina

Idries Shah

Zbiór zabawnych opowiastek o przygodach legendarnego hodży Nasreddina zebranych przez jednego z największych dwudziestowiecznych mistrzów i popularyzatorów myśli sufickiej. Mimo że podania o Nasreddinie liczą sobie już kilka wieków, sam hodża nic nie traci ze swej żywotności.

"Żarty niedoścignionego hodży Nasreddina" - okładka książki

Żarty niedoścignionego hodży Nasreddina

Idries Shah

Już przy pierwszym spotkaniu z opowieściami o hodży Nasreddinie ulegamy zniewalającemu urokowi tej postaci. Podobno już w wieku szkolnym Nasreddin posiadał tak zdumiewający dar rozbudzania zainteresowania swoimi historiami, że cierpiały na tym postępy w nauce jego kolegów.