Książki
- Paulo Coelho powieści, felietony, inspiracje...
- Wojciech Eichelberger w serii wydawniczej Daj sobie spokój
- Podróże po świecie różne zakątki świata, przewodniki niecodzienne...
- Podróże duchowe przypowieści sufickie, taoistyczne, mistrzowie duchowi...
- Powrót do domu o życiu w pojedynkę, o życiu we dwoje, o dzieciach i dla dzieci...
- Niezwykłe biografie biografie niezwykłych ludzi, którzy żyją i tworzą z pasją
- Pisane obrazem jak obraz wzbogaca i dopełnia słowo
Podróże po świecie
różne zakątki świata, przewodniki niecodzienne...

Słodko-kwaśna historia
czyli wszystko, co chcieliście kupić w wietnamskich sklepach, ale baliście się zapytać
Ngo Van Tuong, Dorota Podlaska
Nietypowa książka kucharska

Alfabet zakochanego w Indiach
Jean-Claude Carriere
Indie to wyzwanie dla wzroku i dla rozumu: tyle ludów, tyle języków, zwyczajów, wierzeń, kolorów. Tyle przeszłości w takiej teraźniejszości. Można pomyśleć, że taki kraj nie istnieje. A przecież demokracja indyjska działa. Jakim cudem?

Alfabet zakochanego w Meksyku
Jean-Claude Carrière
Zobacz Meksyk oczami człowieka ciekawego świata, scenarzysty Buñuela, Brooka, Schlöndorffa, Hanekego, Formana, Wajdy…

Delikatna równowaga
Rohinton Mistry
MIędzy nadzieją i rozpaczą. W poszukiwaniu delikatnej równowagi. Wielka powieść indyjska na liście BBC "100 książek, które musisz przeczytać przed śmiercią"

Jan Potocki. Daleka podróż
Aleksandra Kroh
Po trzech latach niestrudzonych badań, zmierzywszy się z masą rozproszonych źródeł, Aleksandra Kroh daruje nam dziś pełną wdzięku opowieść o przedziwnym życiu, z którego wyrosło do niczego niepodobne dzieło. Bernard Gauthier, z przedmowy do francuskiego wydania

Koniec pieśni
Galsan Tschinag
I ludzie, i zwierzęta, pragną, by życie wzięło górę nad śmiercią, chcą odnaleźć drogę do źródeł miłości. Koniec pieśni to przejmujący krzyk w obronie ginącej kultury, którą nowoczesność pożera na naszych oczach.

Manhattan pod wodą
Zuzanna Głowacka
To opowieść o współczesnej Ameryce, lecz także niezwykle barwna autobiografia.Obdarzona świetnym piórem, dowcipna i bezpretensjonalna – debiutuje we wspaniałym stylu. Marta Mizuro • Zwierciadło

O chłopcu, który ujarzmił wiatr
William Kamkwamba i Bryan Mealer
Niezwykła opowieść o dociekliwym, malawijskim chłopcu i jego pełnym inwencji umyśle. O nadziei we współczesnej Afryce, o ludzkiej pomysłowości i jej potędze w walce z przeciwnościami losu. O chłopcu, który ujarzmił wiatr to lektura obowiązkowa dla tych, którzy ośmielają się marzyć.

Ru
Kim Thúy
Jak czuje się człowiek z konieczności rzucony w całkowicie obcą mu kulturę? Wietnam ogarnięty wojną widziany oczami dziecka. Ucieczka przez morze w tłumie "boat people". Ocalenie w Kanadzie. Budowanie życia od nowa.

Szczęście małych rybek
Listy z Antypodów. O literaturze i nie tylko
Simon Leys
Książki są boskie, a kto żyje bez nich, ten nie jest godzien życia – przekonuje każda ze stron tej niewielkiej i pięknej pochwały czytania.

Ucho, gardło, nóż
Vedrana Rudan
Tonka Babić - bohaterka powieści - kobieta po pięćdziesiątce, spędza bezsenną noc. Leży w łóżku przy włączonym bez dźwięku telewizorze i pochłaniając kolejne tabliczki czekolady, opowiada swoje życie. Jest szczera aż do bólu, nie oszczędza nikogo, ale przede wszystkim nie oszczędza samej siebie.

Żona tygrysa
Téa Obreht
Niezwykły debiut najmłodszej laureatki Orange Prize, spadkobierczyni Singera i Marqueza. Bałkański folklor, aura tajemniczości, pasjonująca saga rodzinna.